Chatu i luxusní bydlení nabízí Modulární domky

Vyberte si domek podle svých představ a letošní dovolenou už můžete strávit ve vlastním. Nabídka modulárních domků překonává vše, co znáte z trampských osad v údolí Berounky či Sázavy. Chatu dovezou postavenou, vy jen "dodáte" vhodný pozemek.

Nabídka modulárních domků zahrnuje objekty s jednou místností, několika místnostmi, stejně jako náročné projekty o dvou patrech s obytnou plochou, která poskytne komfort i velké rodině. Hlavním stavebním materiálem je dřevo.

V Česku po krátkém útlumu zájem o rekreační bydlení vonící dřevem stále roste. Cestu k tuzemským firmám si nachází také zahraniční zákazníci, a to i ze zemí, kde mají „dřevostavby“ velmi silnou tradici. "Prodáváme své výrobky do Německa, Slovenka i Rakouska, kde oceňují především kvalitu a řemeslné zpracování," říká Michal Zouhar ze společnosti Modulární Domky. 

V sezoně se tak dodací lhůty prodlužují i o sto procent. Pily nestíhají řezat, výrobní haly vyrábět. Přesto můžete u méně náročných projektů už letos strávit dovolenou v novém. Oproti klasickým zděným stavbám je totiž doba potřebná pro výrobu modulárního domku takřka zanedbatelná.

Bez dokladů to nejde
U chat postavených podle projektu, ať už typového nebo individuálního, výrobce odpovídá za to, že budou splněny všechny platné právní normy. Doklady od příslušných stavebních úřadů jsou však záležitostí majitele pozemku. Stejně jako u menších rodinných domů, tak i u rekreačních objektů stačí stavbu pouze ohlásit. Jde-li o stavby do 50 m2 celkové zastavěné plochy, mělo by se zároveň jednat o stavby do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, aby na ně bylo možno aplikovat § 104 odst. 1 písm. d), popř. se může jednat o stavby pro bydlení a rodinnou rekreaci do 150 m2 celkové zastavěné plochy a nejvýše s dvěma nadzemními podlažími a podkrovím tak, aby bylo možno aplikovat písm. a) daného paragrafu.
V obou případech se bude jednat o stavby vyžadující ohlášení. 

Splňuje-li ohlášení potřebné požadavky, stavební úřad vydá do 30 dnůode dne podání ohlášení souhlas s provedením ohlášeného stavebního záměru. 

Něco o domku

Domek podle Vašich představ, přivezou hotový na Váš pozemek, připojí k sítím a můžete bydlet. Dodání do 3 měsíců od objednání. 

„Naše možnosti jsou téměř neomezené. Řídíme se především klientem a jeho stanoveným finančním rozpočtem“ uvedl Michal Zouhar ze spol. Modulární domky.

V základním vybavení je fasáda z modřínu (profil rhombus), dřevěné podlahy z vrstveného dubu, stěny jsou v malbě bílé, dvoukomorová plastová okna francouzského tipu otvíraná posunem do strany, interiérové dveře posuvné do pouzdra umístěného ve zdi, elektrické přímotopy, koupelna s elektrickým bojlerem od 50 do 100 l, sprchovým koutem nebo vanou, umyvadlem se skříňkou a elektrickým topným žebříkem. 

Domky lze na přání upravovat v rozsahu standardů i v ostatních detailech v souladu s požadavky. 
Velmi kvalitní zpracování, energetická třída B, hluková i tepelná izolace.
Domky se staví na piloty nebo zemní vruty. 
Dům je kolaudovatelný.

Doprava
Váš domek bude naložen těžkotonážním jeřábem na nízkoprofilový návěs. V nočních hodinách (domek je klasifikován jako nadrozměrný náklad) bude poté převezen z výrobního závodu na Váš pozemek. Na Vašem pozemku bude po přivezení domku přistaven jeřáb, který domek uloží na již připravený základ. Doba uložení je různá, ovšem neměla by přesáhnout 2 hodiny.
Do špatně přístupných míst lze chatu usadit vrtulníkem.

Vzhledem k vysoké životnosti dřeva jako stavebního materiálu pak může dobře postavená a ošetřovaná chata bez problémů sloužit i dalším generacím. 

Zdroj: Lucie Kozáková

13.6.2018